Kuidas valida pesumasinat aastal 2023?


Pesumasin on üks populaarsemaid ja vajalikemaid seadmeid, mis kergendab oluliselt majapidamistöid. Kui olete otsustanud soetada uue pesumasina, tekib Teil kindlasti palju küsimusi – kas valida pealt või eestlaetav pesumasin, kui suure ning milliste pesuprogrammidega.


Laadimisviis

Pesumasinaid on kahte tüüpi – eestlaetavad ja pealtlaetavad


    Eestlaetavad. Tavaliselt on seda tüüpi pesumasinad suurema mahuga, eriti stabiilsed ja madalama vibratsioonitasemega. Eestlaetavad seadmed pakuvad täiendavat hoiuruumi, kuna pesumasina ülaosa on võimalik kasutada mitmesuguste esemete hoiustamiseks. Oluline on vaid veenduda, et ust oleks võimalik mugavalt avada ning et selle avades Te midagi muud enda jaoks ära ei blokeeriks.

    Pealtlaetavad. Sellist tüüpi pesumasinad võtavad märkimisväärselt vähem ruumi, kuna on kitsamad ning samuti ei ole Teil vaja ruumi trumli avamiseks. Pesumasina laadimiseks ei ole vaja kummardada ning seepärast on see ka suurepärane valik neile, kes kannatavad sagedaste seljavalude all. Teisest küljest aga mahub sellisesse pesumasinasse vähem pesu, kui eestlaetavasse. Pealtlaetavad pesumasinad sobivad eriti hästi juhul, kui pesumasin tuleb paigutada muu mööbli ja tehnika vahele ning suureks plussiks on asjaolu, et hädaolukordades, mil on vaja uks avada, ei pääse vesi tuppa.


Pesumasina suurus

Pesumasina valimisel tuleb eelnevalt mõõdud võtta – ainult nii saate kindel olla, et seade mahub planeeritud kohta. Mõõta tuleb:


Laius. Soovituslik on jätta 2 sentimeetrine vahe pesumasina ja teiste majapidamisseadmete vahele. Teiseks on oluline mõõta ka uste laius, et vaadata, kas see on uue pesumasina sisseviimiseks piisav.   


Kõrgus. See parameeter on oluline, kui valite pealtlaetava pesumasina. Hinnake, kas seadme kohal on piisavalt ruumi selle ukse avamiseks. Kas ava ette jääb riiuleid või teisi takistusi?


Sügavus. See parameeter võib pesumasinatel olla väga erinev ning sõltub pesumasina mudelist. Tähtis on aga sügavuse mõõtmisel arvestada, et pesumasina sügavusele võiks arvestada juurde 15cm, mis võiks jääda seina ja seadme vahele. Nii jääb piisavalt ruumi vee sisse- ja äravoolu ühendusteks.


Seejärel tuleks arvestada pesu maksimaalse kaaluga, mis sõltub pesemise sagedusest ja pere suurusest. Kui elate üksi või kahekesi, peaks piisama pesumasinast, mis peseb kuni 5 kilogrammi riideid, kui pereliikmete arv on kolm või neli, tasub kaaluda juba 5-6 kilogrammist masinat. Kui pere on suurem, tuleks vastavalt veelgi parema mahutavusega seade valida.Mida pesumasina enda juures jälgida?

Mahutavus. Mõõdetakse kilogrammides - mida suurem on arv seda rohkem pesu mahutab. Kõige sagedamini leiate poodidest pesumasinaid mahutavusega 3 kg – 10 kg.


Energiatõhususe klassid. Mida kõrgem tähis, seda ökonoomsem seade. Näiteks ennem oli nii, et pesumasinad energiaklassiga A+++ olid kõige energiasäästlikumad. Alates 1. märtsist 2021.a kehtivad uued Euroopa energiamärgised.


Tsentrifuug. Kõige võimsamatel pesumasinatel võib see ulatuda isegi  1600 pöördeni minutis. Standardne tsentrifuugimise kiirus  on aga 600 kuni 1200 pööret minutis. Mida kõrgemad on pöörded seda kuivemaks saab pesu tsentrifuugimisel.


Müratase. Kui elate väikses korteris ning pesumasin töötab tihti öösiti, siis suure tõenäosusega soovite vaikset pesumasinat. Sellisel juhul on soovitatav valida pesumasin mille müratase ei ületa 50 dB.


Invertermootor. See mootoritüüp on kõige vastupidavam ja pikaealisem ning töötab eriti vaikselt. 


Pesemisprogrammid. Hinnake enda vajadusi ning veenduge nende programmide olemasolus (kiirpesu, antiallergiline pesu programm, käsipesu jne.).


Pesu lisamine pesemise ajal. See on kiiresti populaarsust koguv uute pesumasinate funktsioon, mida on mugav kasutada siis, kui märkate peale pesumasina sisselülitamist, et unustasite pesumasinasse mõned riided panna.  


Pesumasin-kuivati. Kui Teil ei ole piisavalt ruumi kahe eraldi seadme jaoks, kuid Teil on vajadus ka kuivati järgi, siis on suurepäraseks lahenduseks kaks-ühes seade: pesumasin-kuivati.


Nutipesumasinad. Tehnoloogiate kiirel arenemisel ei jää maha ka pesumasinate tootjad. Nutipesumasinad võimaldavad kaugjuhtimist – lihtsalt laadige alla mobiiliäpp ja hallake enda seadet isegi kodust väljas.  


Küsimuste korral julgustame Teid aga ühendust võtma meie konsultantidega ning vajadusel saame abiks olla ka uue pesumasina paigaldusega (Tallinna ja Viimsi piirides).


 

Kommentaarid

Captcha


Uudiskirja liitumine:

Klõpsates nupul "Liitu", annan oma nõusoleku isikuandmete töötlemisele.