Aiwa AMU-120BTBK, AV ressiiver black
TOP
  • Aiwa
  • Tootja:  Aiwa
  • Saadavus:   Laos
  • Mudel:  AMU-120BTBK
  • Tarneaeg:  2-5 tööpäeva
Kirjeldus
General Specifications
120 W RMS STEREO AMPLIFIER with BLUETOOTH and USB/SD-MP3 Player.
Suitable for all type of place ambients.
Anodized Aluminium front panel (Brushed Hairline Finishing).
Digital Rotary Aluminium Controller for Volume/Treble/Bass/Balance Control with digital readout.
White LED Ambient Light Bar (3D PRISM type) under display on front panel.
LOUDNESS Control button for Audio EQ Enhancement at Night-time.
Connection Specifications
BT v5.0 Receiver Built-In with Scrolling Media Info on dot-matrix display and 10 mts wireless range.
7 ANALOG AUDIO INPUTS : PHONO (MM), CD/SACD, AUX-IN 1, AUX-IN 2, AUX-IN 3, MIC, BT.
Rec-Out/Line-Out Analog Stereo Output Included.
6.35mm (1/4 inch) STEREO Headphone-Output Jack built-in.
6.35mm (1/4 inch) MICROPHONE-Input Jack built-in.
QUAD Speaker Connections (with Selector for 2x Stereo Speakers A and B).
Phono Input with Built-In Pre-Amp and RIAA EQ, with Phono Ground (GND).
Terminal Connection.
Audio Specifications
Output power 120W (2x 60W RMS ).
Tone control BASS & TREBLE independant adjustments +/- 10dB.
CHANNEL SEPARATION >80dB@1kHz.
Features
DIRECT button for EQ Bypass.
ANTI-VIBRATION RISER Feet with Rubber (Silicone) Pads.
Built In DUAL Power Supplies ( SMPS for Standby Mode, Toroidal Transformer for Main Operation).
Hardware ON/OFF Toggle Master Power Switch included.
Dimensions 430 x 100 x 292mm.
Weight: 6,5 Kg.
Extra Long AC-Power Cord : 2 mts Length
Kokkusobivad tooted
Yamaha AV ressiiver RX-A6A
Yamaha AV ressiiver RX-A6A-foto2
Yamaha AV ressiiver RX-A6A-foto3
TOP
Yamaha AV ressiiver RX-A6A
Denon PMA-600NE Võimendi, Silver
Denon PMA-600NE Võimendi, Silver-foto2
Denon PMA-600NE Võimendi, Silver-foto3
Aiwa AMU-120BTBK, AV ressiiver silver
Aiwa AMU-120BTBK, AV ressiiver silver-foto2
Denon, AVC-X8500H kodukinovõimendi, must
Denon, AVC-X8500H kodukinovõimendi, must-foto2
Denon, AVC-X8500H kodukinovõimendi, must-foto3
Yamaha, RX-V4A ressiiver, must
Yamaha, RX-V4A ressiiver, must-foto2
Yamaha, RX-V4A ressiiver, must-foto3
Yamaha, RX-V4A ressiiver, must
Aiwa AMR-200DAB/BK, AV ressiiver black
Aiwa AMR-200DAB/BK, AV ressiiver black-foto2
Aiwa AMR-200DAB/BK, AV ressiiver black-foto3
Marantz MODEL 40n stereovõimendi
Marantz MODEL 40n stereovõimendi-foto2
Marantz MODEL 40n stereovõimendi-foto3
Marantz MODEL 40n stereovõimendi-foto4
Hiljuti vaadatud
Denver ACV-8305W black
Denver ACV-8305W black
Krusell Broby 4 Card SlimWallet Apple iPhone XS cognac
Krusell Broby 4 Card SlimWallet Apple iPhone XS cognac-foto2
Krusell Broby 4 Card SlimWallet Apple iPhone XS cognac-foto3
Funktsioonid Maksimaalne ekraanisuuruse sobivus: 14,7 cm (5.8") Karbi tüüp: Foolio Toote värv: Pruun Brändiühilduvus: Apple Ühilduvus..